اشتراک گذاری

نرم افزار مالی و حسابداری

مدیریت مالی امری بسیار مهم و حیاتی در امور تجارت است و یک نرم افزار حسابداری مناسب می‌تواند فرآیند های امور مالی و حسابداری را بهبود بخشیده و ساده تر کند . نرم افزارهای مالی و حسابداری ابزارهایی هستند که بر اساس دانش از داده های مالی و با داشتن آگاهی کامل از نیاز بازارر کسب و کار طراحی و ارائه می‌شوند .

ورود نرم افزارهای حسابداری برای انجام فرآیند های مالی سبب شد تا به سادگی ، تمامی فعالیت های مالی یک موسسه یا شرکت به جای اینکه دستی وارد و محاسبه شود ، به طور کاملا سیستماتیک و هوشمندانه محاسبه و جمع آوری شود و احتمال بروز خطای انسانی بسیار کاهش یابد چرا که این گونه نرم افزارها بدون هیچ خطایی در عضر چند ثانیه می‌توانند تمامی کارها و حساب و کتاب ها را انجام دهند .

کسب و کارهای مختلف بر اساس نیاز خود و فعالیتی که انجام می‌دهند به نرم افزارهای حسابداری متفاوتی نیاز دارند اما تمامی این نرم افزارها به شما کمک می‌کنند تا جریان های مالی شرکت خود را به ثبت رسانده و وضعیت حساب ها آن را بررسی کنید . همچنین با استفاده از نرم افزارهای حسابداری می‌توانید معاملات خود با شرکت های دیگر را نیز ارزیابی کرده و گزارشات مالی را به سادگی در هر زمان مدیریت کنید . می‌توان گفت مهم ترین دستاوردی که یک نرم افزار حسابداری برای شما به همراه دارد کمک به سازماندهی سوابق مالی شماست . در این فرآیند امور مالی شرکت یا سازمان شما در یک سیستم قرار می‌گیرد که می‌تواند نتایج مالی را به شما گزارش دهد و ساختار مالیاتی شرکت شما را به سمت مسیری درست و رو به رشد هدایت کند .

انواع نرم افزار حسابداری

نرم افزارهای حسابداری بر اساس نوع فعالیت کسب و کارهای مختلف انواع متفاوتی دارند تا بتوانند نیازمندی های هر کسب و کاری را متناسب با نیازها آن برآورده کنند . انواع نرم افزارهای حسابداری شامل موارد زیر است :

 • نرم افزار حسابداری فروشگاهی
 • نرم افزار حسابداری شرکتی
 • نرم افزار حسابداری تولید
 • نرم افزار حسابداری صنفی و مشاغل
 • نرم افزار حسابداری صندوق فروشگاهی
 • نرم افزار حسابداری شخصی یا کیف پول موبایل

شما بر اساس نوع فعالیت کسب و کار خود می‌توانید نسبت به خرید هر یک از نرم افزارهای مالی و حسابداری که می‌خواهید اقدام نمایید . ما در تواناسازان نرم افزارها و راهکارهای مالی و حسابداری را به مشتریان خود ارائه می‌کنیم تا به وسیله ی آن در انجام امور مالی خود موفق تر عمل کنند و سازمان خود را رشد و توسعه دهند .

نرم افزار حسابداری یکپارچه

انتخاب یک سیستم حسابداری خوب و قدرتمند برای هر کسب وکاری امری مهم و ضروری است و می‌تواند بسیار کارآمد باشد و بهره وری یک سازمان به طرز چشم گیری افزایش دهد . حال اگر این سیستم یک نرم افزار حسابداری یکپارچه باشد که به طور هوشمند و خودکار تمامی داده ها را دریافت کرده و انتقال دهد ، می‌تواند در روند مالی کسب و کارها تاثیرات بسیار مثبتی بگذارد . یک سیستم حسابداری یکپارچه نیاز به وارد کردن داده ها به صورت مکرر و مجدد را از بین می‌برد و در عین حال این اطمینان را به صاحبان کسب و کارهای مختلف می‌دهد که سوابق مالی آن‌ها همیشه به روز خواهند بود .

با وجود یک سیستم حسابداری یکپارچه شما دیگر نیازی به سیستم های جزیره ای و وارد کردن اطلاعات از یک سیستم به سیستمی دیگر ندارید در نتیجه ، می‌توانید اطلاعات مالی خود را به سرعت و در هر لحظه دریافت نمایید و نظارت و مدیریت بهتری بر فرآیند های مالی خود داشته باشید .

مزایای نرم افزار حسابداری یکپارچه

بدون داشتن یک سیستم حسابداری یکپارچه ، تمامی داده های مالی باید به صورت دستی وارد شوند و در این روش احتمالی خطای انسانی افزایش می‌یابد و حتی ممکن است برخی اطلاعات از قلم بیوفتند بنابراین یک مدیر نمی‌تواند در زمان درست تمامی اطلاعات به به صورت یکجا داشته باشد و تصمیم گیری دشوار می‌شود .

اما با داشتن یک نرم افزار مالی و حسابداری یکپاچه :

 • کارایی کارکنان سازمان افزایش می‌یابد .
 • در زمان و هزینه ها صرفه جویی می‌شود .
 • توسعه نرم افزار راحت تر و سریع تر می‌شود
 • دسترسی به اطلاعات ساده است .
 • خطای انسانی کاهش می‌یابد .
 • نرم افزار به صورت مداوم به روز است .

چرا راهکارهای حسابداری یکپارچه مهم هستند؟

چون موجب رشد سرعت تصمیم گیری می شود.

چون موجب افزایش و بهبود فرایندهای واحد مالی می شود.

چون امکان تکیه بر اطلاعات دقیق در سازمان افزایش می‌یابد.

چون کارایی و اثر بخشی نیروی های انسانی واحد حسابداری افزایش می‌یابد.

چون کنترل های مالی کسب و کار افزایش پیدا می کند و واحد مالی حرفه ای تر عمل می‌کند.

چون امکان مشاهده تراکنش های مالی و گزارشات دقیقا مالی را به موقع و پیوسته فراهم می کند.

چون محاسبات مالی در بخش های مختلف و موارد پر تکرار به سرعت انجام شده و زمان ذخیره می شود.

چون ترکیب اطلاعات حسابداری مشتری در وب سایت، اپلیکیشن، و اطلاعات CRM یا تامین کنندگی مشتری و رفتار مشتری در یک بانک اطلاعاتی مجتمع شده و اشراف اطلاعاتی نسبت به مشتری در سازمان افزایش پیدا میکند

چگونه نرم افزار حسابداری یکپارچه مناسب سازمان خود را انتخاب کنیم ؟

امروزه نرم افزارهای زیادی در بازار وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید اما پیش از خرید باید بدانید شاخصه های یک نرم افزار حسابداری یکپارچه خوب چیست که در ادامه ما به شما میگوییم .

شاخصه های یک نرم افزار حسابداری خوب :

 • خودکار کردن وظایف
 • دسترسی سریع به داده ها
 • کاهش از دست رفتن اطلاعات
 • ساده سازی مالیات ها
 • امکان ادغام با برنامه های دیگر

یک نرم افزار حسابداری خوب شامل مجموعه ای از قابلیت های فنی برای ساده سازی مدیریت داده ها و منابع مالی است . یک سیستم حسابداری یکپارچه خوب شما را ملزم می‌کند تا اطلاعات را فقط یکبار وارد کنید و در صورت نیاز به آن‌ها ، داده ها به صورت خودکار استخراج شود .

زمانی که قصد انجام محاسبات مالیاتی را دارید ، اگر بخواهید این فرآیند طاقت فرسا را به صورت دستی انجام دهید بسیار خسته کننده است و نیاز به زمان زیادی دارد و حتی ممکن است بر اثر خستگی یا تعداد بالای داده ها مرتکب خطا شوید اما یک سیستم حسابداری جامع با نگه داشتن تمامی اطلاعات ، محاسبات و گزارشات شما را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد و سپس بایگانی می‌کند بنابراین ، شما می‌توانید هر زمان که بخواهیدبه آن‌ها دسترسی داشته باشید .

یکی از مزایای بسیار خوب در نرم افزارهای یکپارچه دسترسی به همه ی اطلاعات در هر زمان است ، تنها چیزی که شما برای دسترسی به اطلاعات مالی خود نیاز دارید یک رایانه ، تبلت یا هر وسیله ی دیگری است که به اینترنت دسترسی داشته باشد .

اما مهم ترین مزیت یک سیستم حسابداری یکپارچه امکان ادغام آن با سایر نرم افزارهاست . یکپارچه سازی و اقدام نرم افزارهای مالی و حسابداری با سایر نرم افزارها به شما این امکان را می‌دهد تا هر زمان که بخواهید ، بدون هیچ مشکلی به تمام داده های مختلف دسترسی داشته باشید و با آن‌ها کار کنید .

یک نرم افزار حسابداری یکپارچه را می‌توانید با :

 • درگاه های پرداخت آنلاین
 • نرم افزار CRM
 • برنامه های گزارش گیری
 • سیستم های مدیریت اطلاعات
 • اتوماسیون های بازاریابی و فروش

ادغام نمایید و بهره وری سازمان خود را تا حد زیادی افزایش داده و در مدیریت و تصمیم گیری درست موفق تر باشید .

معیارهای انتخاب یک نرم افزار حسابداری مناسب

 • سهولت در استفاده
 • دسترسی چند کاربره
 • دارا بودن نسخه دمو
 • قابلیت انجام خودکار امور مالی
 • آنلاین بودن نرم افزار
 • فراهم کردن امنیت داده ها
 • مقیاس پذیر بودن
 • نداشتن هزینه های اضافی
 • دارا بودن پشتیبانی فنی

راهکاهای مالی و حسابداری یکپارچه تواناسازان

تواناسازان انواع راهکارها و نرم افزارهای مالی و حسابداری خود را به صورت جامع و یکپارچه به مشتریان خود ارائه می‌کند . چنانچه برای انتخاب یک راهکار و نرم افزار حسابداری مناسب برای کسب و کارتان به مشاوره نیاز دارید از طریق لینک زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

انواع سیستم های حسابداری تواناسازان :

 • حسابداری خزانه داری
 • حسابداری مالی
 • حسابداری انبار
 • حسابداری تولید
 • حسابداری اموال و دارایی ثابت
 • حسابداری حقوق و دستمزد
 • حسابداری خرید و تامین

برای سفارش راهکارهای مالی و حسابداری یکپارچه تواناسازان می‌توانید از جدول زیر استفاده کنید و راهکارهایی که مد نظر دارید را انتخاب کنید ؛ چنانچه راهکاری مد نظر دارید که لیست زیر وجود ندارد آن را با ما در میان بگذارید .

# عنوان راهکار مطالب و محصولات مرتبط
1 راهکار حسابداری مالی شرکتی یکپارچه مشاهده
2 راهکار حسابداری مالی ویژه یکپارچه مشاهده
3 راهکار خزانه داری شرکتی یکپارچه مشاهده
4 راهکار خزانه داری ویژه یکپارچه مشاهده
5 راهکار انبار داری شرکتی یکپارچه مشاهده
6 راهکار انبار داری ویژه یکپارچه مشاهده
7 راهکار دارایی ثابت شرکتی یکپارچه مشاهده
8 راهکار دارایی ثابت ویژه یکپارچه مشاهده
9 راهکار حقوق و دستمزد شرکتی یکپارچه مشاهده
10 راهکار حقوق و دستمزد ویژه یکپارچه مشاهده
11 خدمات پیاده سازی راهکار حسابدرای مالی نفر ساعتی مشاهده
12 خدمات پیاده سازی راهکار خزانه داری هر ساعت مشاهده
13 خدمات پیاده سازی راهکار انبارداری نفر ساعتی مشاهده
14 خدمات پیاده سازی راهکار دارایی ثابت نفر ساعتی مشاهده
15 خدمات پیاده سازی راهکار حسابداری فروش نفر ساعتی مشاهده
16 خدمات پیاده سازی راهکار حقوق و دستمزد نفر ساعتی مشاهده
17 خدمات پیاده سازی راهکار خرید تدارکات نفر ساعتی مشاهده
18 خدمات پیاده سازی راهکار حسابداری بهای تمام شده هر ساعت مشاهده

سوالات متداول

نرم افزار حسابداری راه حلی است که توسط حسابداران، متخصصان حسابداری و صاحبان مشاغل برای پردازش معاملات حسابداری و مدیریت حساب‌ها استفاده می‌شود. این نرم افزار ها ابزارهایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا جریان‌های مالی شرکت خود را ثبت کرده و وضعیت صندوق شرکت را بررسی کنید. همچنین با استفاده از آن‌ها می‌توانید معاملات خود با شرکت‌های دیگر را ارزیابی کرده و گزارشاتان را ارائه نمایید.

حسابداری کسب و کار شامل طیف گسترده ای از فعالیت ها به منظور ثبت کل مسائل مالی یک کسب و کار است. اگر بنا باشد که امور حسابداری به صورت دستی و بدون استفاده از نرم افزار مربوطه انجام گیرد، تا چه حدی ممکن است سخت، پیچیده و همراه با خطاهای انسانی باشد. اما نرم افزار حسابداری به ساده سازی این فرایندها کمک کرده و به صاحبان مشاغل فرصت بیشتری می‌دهد تا بر مدیریت و اجرای استراتژی‌های خود تمرکز کنند.

بهترین نرم افزار حسابداری، نرم افزاری است که امکان یکپارچه سازی با سایر نرم افزارها را داشته باشد و دسترسی اطلاعات در آن ساده و سریع باشد و همچنین به طور مداوم آپدیت و بروزرسانی شود.

انواع سیستم‌های حسابداری تواناسازان شامل : حسابداری خزانه داری، حسابداری مالی، حسابداری انبار، حسابداری تولید، حسابداری اموال و دارایی ثابت، حسابداری حقوق و دستمزد، حسابداری خرید و تامین

FAQ
راهکار مدیریت یکپارچه صنعت
ساختمان و معماری

درخواست مشاوره قبل از خرید

انتخاب درخواست

پیوست

پسوندهای مجاز : .jpg, .gif, .jpeg, .png, .pdf, .docx

فایل مورد نظر خود را اینجا بکشید
اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید
و یا
میتوانید سوالات خود را از طریق کامنت ها از کارشناسان ما بپرسید .
امتیاز دهید
میانگین امتیاز 0 از 5 - تعداد رای 0

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

0comment

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران